Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

1.10. Lord Silvano přesunut do Školy dostihového sportu a jezdectví

Ve Velké Chuchli se v neděli 21.9.2014  po devíti letech vítězně (fotorozloučil s dostihovou kariérou náš nejlepší a nejúžasnější "pan kůň" LORD SILVANO. Udělal nám mnoho radosti, nejen svými výsledky na dráze, ale i svým jedinečným charakterem. Díky Lorde, ať tě zdraví a životní elán provází ještě spoustu let! Foto: Andrea Zavadilová

K úspěšnému odpoledni velkou mírou přispěli také dvouletý Monte Christo (3.místo ve III.kat. na 1400m - foto) a hnědka Mama Charlotte (4.místo ve III.kat.na 1800m - foto)

7.9. Velká Chuchle - po měsíci opět VÍTĚZNÝ ECHO RULES!!! Tentokrát ale bodoval o kategorii výše (III.kat.1800m). Je to již jeho třetí letošní zásah! V sedle byl jak jinak jeho trenér ž.Jiří Chaloupka :-) Foto: Ivana Keřtofová (zde)

img_1093.jpg

9.8. Lysá nad Labem - první životní dotaci si čtvrtým místem vydělal ryzák Marun ve steeplachase IV.kat. na 3500m (foto zde)

img_0149.jpg

3.8. Po těsném druhém místě v Lysé nad Labem se tentokrát v Karlových Varech jistě prosadil pětiletý Echo Rules v dostihu IV.kat.na 1600m (foto zde)

1.6. Velká Chuchle - stylem start-cíl zvítězil ve IV.kat.na 1400m valach Echo Rules (foto - zde)! Debut si odbyl dvouletý Monte Christo a čtvrtý ve sprintu na 1000m doběhl matador Lord Silvano.

31.5. Most - Mama Charlotte čtvrtá v dostihu II.kat. na 2000m

26.4. Karlovy Vary - 4-letá hnědka Mama Charlotte zvítězila stylem start-cíl v dostihu III.kat.na 2400m (foto - zde)

20.4. Velká Chuchle - 4-letý valach Smajlík pátý ve IV.kat. na 2400m (foto - zde)

dostih-belousu.jpg

27.10. Již v 7.ročníku Ceny běloušů CK Martin Tour zvítězil jak jinak než bělouš - 4-letý valach stáje Rabbit Trhový Štěpánov - Rabbit Verglas v sedle se stájovou jedničkou Janem Vernerem. 

monte_christo2.jpg

24.10. Další junior míří do naší stáje ve Velké Chuchli, tentokrát se jedná o ročního hřebečka Monte Christo, z klasické vítězky Mary Lou. Hřebec je polobratrem letos dvouletého Mesiho. foto 

img_1374.jpg

 

20.10. Velká Chuchle - tříletá Mama Charlotte letos podruhé vítězná!! (zde)

drazba_239_kopie.jpg

11.10. Nový přírůstek pro naši stáj!!! Dnes na pardubické dražbě se nám podařilo získat polobratra skvělé Trinity, ročního ryzáčka po Lord Of England.  Jeho matkou je na dráze i v chovu úspěšná dcera Big Shuffla Tascalina. foto

6.10. Velká Chuchle - Lord Silvano stejně jako loni a předloni vybojoval 5.místo ve Velké ceně BBAG (foto)

Dostihová sezóna 2013

1.10. Prodán osmiletý Swakopmund. Novým vlastníkem se stala SŠ dostihového sportu a bude v péči trenéra Mourka 

28.9. Karlovy Vary - i když v nejnižší kategorii, tak slibný výkon předvedl stále ještě ne zcela hotový Smajlík (foto). V cílové rovině útočil ze zadní pozice a po boji nestačil jen na favorizovaného Please Baby Please. Stejné umístění, jen o kategorii výš odváží z Varů iMama Charlotte (foto). 

3.8. Lysá nad Labem - Aquilis konečně vítězný! Po dvou druhých místech se tentokrát podařilo Jirkovi Chaloupkovi udělat Aquilisovi ideální dostih a ten se mu odměnil jistým vítězstvím v hlavním dostihu dne III.kat. na 1700m. (foto Petr Guth) 

8.7. V Lysé nad Labem se nejvíce dařilo hřebci Aquilis (foto Lenka Janatková), který po boji o hlavu podlehl jen stejně starému a zatíženému Yes Manovi. Špatně se nevedlo aniSwakopmundovi, který uzavřel tabuli v dostihu III.kat.1700m. Tříletý Smajlík bohužel nenavázal na nadějný debut a v celém dostihu neměl světlý moment. V neděli ve Varech to nevyšlo ani Echo Rulesovi, který v těsném doběhu dokončil mimo dotované umístění.

21.6. Čtvrté místo veze z Pardubic Echo Rules - foto zde

15.a 16.6.  Lysá n.L. - první letošní vítězství v podání klisny Mama Charlotte (foto Lenka Janatková) - zde, skvělé druhé místo Aquilise - zde, nadějný debut tříletého Smajlíka - zdea dvojkové čtvrté místo Swakopmunda - zde, to vše přinesl tento víkend. Článek Petra Gutha - rozhovor s Jiřím Chaloupkou o jeho vítězné trenérské premiéře zde. Rozhovor prodostihy.fitmin.cz zde

 

12.6. Návštěva v Mladém Smolivci a fotky Arsenalzde
 
11.6. Neveselý pohled na situaci na závodišti a u nás ve stáji... zde
 
2.6. Kvůli povodním jsme byli nuceni evakuovat naše koně z Chuchle do stájí v Tochovicích. Někteří odhadují, že by hladina vody mohla vystoupat až na hranici 2 metrů, snad se tyto prognózy nenaplní :-(

3.6. ... a ty se bohužel napnily

18.5. a 19.5. Most - klisna Mama Charlotte odvodila celý dostih IV.kat.na 2000m a v cílové rovině podlehla jen o 4kg méně zatížené a původově velmi zajímavé klisně Saltanat(videofoto). V hlavním dostihu Ceně JCČR (II.kat.2000m) nás zastupoval Swakopmund, v cílové rovině však nepředvedl svojí koncovku a docválal si jen pro 6 místo. Velká Chuchle - zde si velice dobře vedl Echo Rules (foto). Ten svedl souboj o druhé místo, které nakonec i o nos obhájil v dostihu III.kat.na 1600m. Debutanti Arsenal (foto) a Marun (foto) jsou oba velmi pozdní a hlavní cíl bylo poslat je pro zkušenost.

cassini.rajce.jpg

12.5. Velká Chuchle - opět velkou radost nám udělal spolehlivý matador naší stáje Lord Silvano, kterému nikdo příliš nedůvěřoval (kurz 14:1) ve sprinterském dostihu I.kat.na 1200m. Pod taktovkou svého trenéra a jezdce Jiřího Chaloupky však  doběhl s přehledem třetí a porazil tak hvězdy jako je Aprilius nebo Just Fly. (foto zde)

1.5. Nové fotky z práce zde

28.4. Velká Chuchle - vítězství 6.ročníku Ceny běloušů CK Martin Tour, jehož "duchovní matkou" je Radmila Bémová (manželka bývalého primátora hl.m.Prahy), obhájil předloňský vítěz sedmiletý Bailando, zástupce stáje Luka-Mandak.

30.1. Od pátku 1.února nastupuje na místo trenéra v naší stáji Jiří Chaloupka 

 

 

Dostihová sezóna 2012

12.10. Pardubice - Swakopmund pátý v jedničkové Ceně mílařů! (foto)

7.10. Druhé místo z Lysé nad Labem přivezl tříletý Echo Rules. V neděli v Praze si tentokrát nevedl úplně špatně ryzák Lucano, který dosáhl třetím místem poprvé na dotaci.

 30.9. Čtvrté místo Swakopmunda a páté Lorda Silvana v jedničkové Velké Ceně BBAG
17.9. Přidány fotky debutu klisny Mama Charlotte 

 

8.9. Most - sedmiletý Swakopmund se letos ukazuje ve skvělé formě, to předvedl i v sobotu v Mostě v Podzimním handicapu, když v cílové rovině neměl dlouho prostor k útoku a přesto bojoval s o 6,5kg méně zatíženým valachem Champagne Rose, kterému nakonec jen o hlavu podlehl. (foto

Skvěle si vedl i Echo Rules, který doběhl třetí v dostihu III.kat.na 2000m. (foto)

 

4.9. Mladý Smolivec - dvouletý Arsenal se jeví jako pozdní kůň a na jeho první start si nejspíš počkáme až do příští sezóny. 

2.9. Velká Chuchle - vydařený debut se povedl dvouleté klisně Mama Charlotte, když pod Martinem Laubem obsadila 4.místo (foto)

25.8. Most - vítězství v nejvyšší kategorii si připsal náš nejstarší, ale stále nejlepší kůň, již osmiletý Lord Silvano (12:1) - foto!!  Ve dvojkové společnosti potěšil druhým místem jen o rok mladší Swakopmund - foto

Zlomek článku z turfsport.eu: ... Další málo čekaný vítěz vzešel z Ceny spol.Canis (I.kat.,1.400m). Osmiletý matador Lord Silvano (ž.J.Rája) se po pěti letech naplno prosadil v dostihu nejvyšší kategorie. Aspirant na titul Největší bojovník sobotního mítinku... (autor: Marcela Klingorová)

4.8. Lysá n.L. - dvě vítězství pro naši stáj zásluhou Swakopmunda (foto) a Echo Rulese (foto)!!!

21.7. Most - čtvrté místo Lord Silvana při návratu do jedničkové společnosti v Severočeské ceně  (foto)

14.7. Echo Rules druhý v Lysé n.L. (foto zde)

 

10.6. První letošní vítězství pro naši stáj vybojoval Lord Silvano pod žokejem Janem Rájou v dostihu II.kategorie na 1400m (videofoto)!

 

9.6. Nové fotky!  Smolaře Swakopmunda z Mostu (zde) a návštěvy Mladého Smolivce - Arsenal (zde) a God Bless You (zde) z práce i výběhu 

23.4. Vlažný úvod sezóny zahájili ve francouzském Compiegne 9.místem Lord Silvano (foto) a těsným 6.místem Swakopmund (foto). O 2 dny později v Chuchli se následkem dlouhého čekání v boxech zranil tříletý Lucano (foto), což pak výrazně ovlivnilo jeho výkon v dostihu. O výrazně lepší výsledky se postarali až o včerejší neděli 5.místem další tříletý Echo Rules v těžké konkurenci klasických nadějí v II.kat.na 1800m (foto) a reparátem Swakopmunda bylo 3.místo v dostihu II.kat.na 1600m (foto). O víkendu také naši stáj opustila na podzim zakoupenáRoses Of Red, u které se bohužel objevily zdravotní problémy neslučitelné s využitím klisny pro dostihové účely.

Dostihová sezóna 2011 

31.10. Nová posila naší stáje! Jedná se o roční klisnu Mama Charlotte po Hurricane Run narozenou v Irsku. Její matka po Oasis Dream nikdy neběhala, ale je pravou sestrou v Listed umístěné Glisten. Kobylka byla vydražena v Irsku agentem Tomášem Jandou s cílem dalšího prodeje v projektu AE Sale, prošla pardubickou dražbou, kde ale nebylo dosaženo rezervní ceny a zůstala neprodaná. Dnes ji zakoupila naše stáj a byla převezena do Velké Chuchle. Katalogový list

30.10. V neděli ve Velké Chuchli se uskutečnil poslední dostihový den. Hlavním dostihem byla Cena prezidenta republiky, kterou opanovaly klisny, včele s favoritkouGreek Wedding. Naše společnost již pátým rokem sponzoruje Cenu běloušů. Letos se stal lehkým vítězem zástupce stáje Luka-Mandak pětiletý Bailandotrenéra Zobala, kterého v dostihu vedl žokej Jan Rája. Po posledním30102011403.jpg dostihu proběhl přípitek šampionů. Letos jsme finančně nepodpořili jen první tři rovinnové jezdce (vítěz Jaromír Šafář) v již tradičním Martin Tour Cupu, ale novinkou je"Ladies Cup" - prémie pro první tři jezdkyně, jehož vítězkou se stala pro rok 2011 žokejka Vendula Korečková.   

17.10. Prodán čtyřletý bílý valach Demon King do tréninku Ivana Kuba. Z 20-ti startů se dokázal tento ital s irským pasem 14krát umístit a vydělat bezmála 130tis.Kč. Jeho parketou jsou sprinty a nejčastěji se pohyboval v dostizích III.kategorie, neztratil se ale ani ve "dvojkách". 

* Ročci Smajlík (Magnus x Sapora) a Arsenal (Two-Twenty-Two x Agrippina Colonia) již v tréninku.
* Zranění hřebce God Bless You, které utrpěl při svém startu 25.9. si vyžádá roční dostihovou  pauzu
 
img_0037.jpg15.-16.10. V sobotu v Mostě se umístil Swakopmund na čtvrtém (II.kat.2000m - foto) a Demon King na pátém místě (III.kat.1200m). O den později v Praze v hlavním dostihu dne, ve Velké ceně BBAG (I.kat.1600m - foto) si doběhl pro pátou dotaci Lord Silvano
 
hurricane-run-ascot-29.7.2006.jpg12.10. Přidán plemeník Hurricane Run - otec hřebce Marun a klisny Mama Charlotte - zde
 
7.10. Nová videa - 2krát vítězný Aquilis v Lysé nad Labem v dostihovém biografu

4.10. Prodán čtyřletý hnědák Timber do tréninku Josefa Váni. Tento stále se zlepšující vytrvalec startoval za naši stáj 20x, z toho dokázal 3x zvítězit, 12x se umístit a na dotacích vyběhal přes 200tis.Kč. Za poslední start u nás, kdy zvítězil v dostihu II.kat. na 2400m, byl handicaprem ohodnocen známkou 87kg.  

img_4745-_-kopie.jpg1. a 2.10. Další dvě vítězství zásluhou Aquilise a dvouletého Echo Rulese! Po 14-ti dnech se do Lysé nad Labem vrátil hřebec Aquilis a stejně jako tehdy splnil roli favorita a opět zde lehce zvítězil (fotovideo). O den později ve Velké Chuchli se i přes nevyzrálý projev prosadil podruhé startující dvouletý Echo Rules (foto,video). Po krátkém boji s hřebcem Pintoretto zvítězil nakonec jistě o 1 a 1/4 délky, když ostatní soupeři se k nim dokázali přiblížit jen na vzdálenost 13-ti délek. O hodinu později Swakopmund uzavřel tabuli v dostihu II.kat.na 1600m (foto).

24.-25.9. timber-1.jpgPěkné druhé místo si přivezl Lord Silvano (foto) z Mostu z dostihu I.kat.na 1800m. V neděli v Chuchli se předvedl ve skvělé formě pro mnohé podceňovaný Timber (foto, video), který jistým vítězstvím doslova zdemoloval kvalitní konkurenci ve dvojkové ceně na 2400m. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má jeho pracovní jezdec Martin Pišl a žokej Jiří Chaloupka, který ho velmi takticky odjezdil. Ve stejném dostihu nastoupil i spolehlivý God Bless You (foto), který se ale v dostihu vážně zranil. Demon King pátý v dostihu III.kat.na 1200m (foto).
...
snimek_282.jpg
19.9.Krátké shrnutí uplynulých 3 víkendů - 2 vítězství zásluhou God Bless You (video) a Aquilise (foto, video), debut dvouletků Echo Rules (foto) a Lucano (foto), kdy se víc dařilo prvně jmenovanému (2.místo) a první start Roses Of Red v našich barvách (5.místo). 
...
V neděli 18.9. naše společnost také podpořila dostihový sport sponzorováním jednoho z vrcholů tohoto dne Velkou Cenu Prahy, kdy jsme gratulovali vítězům tohoto kvalitně obsazeného mílařského testu nejvyšší kategorie - týmu kolem vítěze letošního Českého Derby hřebce Roches Cross -  trenéru Josefu Váňovi, majiteli stáje Jasna a žokeji Tomáši Lukáškovi. Foto: Petr Guth  
...
marun-rocek.png3.9. Na dražbě v Baden-Badenu se nám prostřednictvím agenta Tomáše Jandy podařilo vydražit ryzáka Marun, syna plemeníka Hurricane Run (Monjeu) a dvojnásobné vítězky Macuna (Acatenango). Foto zde. Video zde 
 
...
27.-28.8. Most a Praha - kolekci tří druhých míst si ze dvou závodišť odvezli naši tři zástupci :-) největším úspěchem byl stříbrný doběh Lord Silvana (foto) v dostihu I.kat.na 1400m (foto: www.galopp-reporter.cz). Svůj skvělý finiš opět předvedl Swakopmund ve II.kat. na 1600m a v Praze překvapil Timber (foto, video), který také přišel výborným závěrem a to ve II.kat. na 2400m. Všechny tři koně vedl v dostihu žokej Jan Rája.
...
17.8. Aktualizace všech plemeníků - otců našich koní - zde (přidán Tiger Cafe)
...
15.8. Naše dostihová stáj posílila o dvouletou, letos již vítěznou klisnu Roses Of Red (Tiger Cafe x Royaldini) - foto
...
V neděli v Karlových Varech se ukázal opět ve výborné formě hnědák God Bless You, který dokončil na svém oblíbeném druhém místě (z 18-ti startů 6x druhý) po boji o 3/4 délky za tříletým, méně zatíženým Johannesem Keplerem (II.kat.2000m) - foto.
Štěstí v dostihu bohužel chybělo Demon Kingovi, který po kolizi v oblouku ztratil šanci bojovat o jakékoli tabulové umístění (III.kat.1200m) - foto
... 
8.8. V neděli 31.7. v Karlových Varech nestačil na nejlepší valach Timber v hlavním dostihu dne (I.kat.na 2000m) a na těžké půdě mu o 1/2 délky unikla i poslední dotace (foto). O týden později ve Velké Chuchli napodobil stejné umístění bělouš Demon King (II.kat.1200m).
...
28.7. Valach Zirhan vyřazen z dostihového provozu
...
25.7. Třetí červencový víkend = třetí vítězství našich koní, tentokrát v podání šestiletého Swakopmunda! Ten pod žokejem Janem Rájou lehce opanoval dostih III.kat.na 2000m, tři délky za ním finišoval o 8kg méně zatížený Chrissio (foto, video - horší kvalita).
...
18.7.  V sobotu v Karlových Varech se zásluhou Lorda Silvana zrodilo další naše letošní vítězství ve III.kat. na jeho oblíbené míli. V sedle měl žokeje Jirku Chaloupku, který ho velmi takticky odjezdil. V cíli byli první i přes velkou nesenou hmotnost (62,5kg), v slušném čase a výrokem "jistě 1 1/4" před Moonglasem (foto).  
Ve velmi kvalitně obsazené "dvojce" na 2400m  startoval o půl hodiny dřív také hnědák Timber. I přes pomalé tempo ho ale jeho jezdec nechal prakticky celý dostih cválat na posledním místě, proto i přes velmi dobrý závěr nestihl lepší než šesté místo.
...
12.7. Dostihový den v Mostě byl pro naši stáj jedním z nejúspěšnějších tohoto roku. V prvním letošní startu - dostihu III.kat.na 2218m vítězně exceloval hnědák God Bless You. Po zdravotní pauze se vrátil na dráhu v té nejlepší formě a ukázal, že stále patří ke koním s výkoností na pomezí I.a II.kategorie. Celý dostih se prakticky držel druhý za La Torturou, po vytočení do roviny ho Jan Rája pobídl ke zrychlení a dostal se do vedení, které již udržel až do cíle před dotírajícím Desperadem, navíc v čase o jednu desetinu pomalejším než je rekord mostecké dráhy (video - horší kvalita, foto).
Výborně si také vedli bělouš Demon King v dostihu II.kat.na 1210m, který vybojoval v těsném doběhu 3.místo (foto) a šestiletý Swakopmund, který po nevídaně rychlé koncovce ze zadní pozice již tentokrát útočil na vítězství a zaostal jen 1/2 délky za Akyiem (foto).
***
7.7. V neděli v Karlových Varech neměl svůj den valach Zirhan a v dostihu IV.kat.na 1400m doběhl na chvostu pole (foto). V dostihu II.kat.na 1600m pak zase chybělo štěstí Lord Silvanovi a po nepříznivém průběhu, kdy byl prakticky celou dobu zavřený u bariéry, neměl příležitost v cílové rovině ukázat svůj progres a ztratil tak šanci na lepší jak třetí místo (foto).
***
19.6. V Karlových Varech jsme moc věřili šestiletému Swakopmundovi, ale bohužel po nepříznivém průběhu dostihu jsme se museli spokojit s pátým místem (foto). Mnohem lépe se vedlo Demon Kingovi. V cílové rovině dlouho bojoval s tříletou Ransom Request, která ho nakonec po tuhém boji o krátkou hlavu udolala (foto). Letos nám vítězství unikají opravdu těsně, o čemž svědčí statistika sedmi druhých míst, s čehož 3 z nich jsou právě Demon Kinga.
***
11.-12.6. V Pardubicích neuspěl v proutěnkách pro tříleté koně hnědák Maranello (foto). O den později v Praze naopak potěšil nejlepší zástupce našich barev již sedmiletý Lord Silvano (foto), který doběhl druhý v dostihu II.kat.na 1400m za Apriliusem nesoucím o 8kg nižší váhu.
***
5.6. V neděli se dařilo Demon Kingovi, kterého zradila akorát větší nesená hmotnost 62 kg a tak ho překonala jen Ascara s 55,5 kg (foto). Naopak v boxech zlobivší Zirhan, špatně odskočil a z útoku ze zadních pozic nestihl lepší než šesté místo (foto).
***

14.-15.5. Přidány fotky Demon Kinga a Zirhana, kteří v Mostě dokončili na shodném šestém místě a Lord Silvana, který byl zadržen při svém debutu na překážkách. O den později ve Velké Chuchli si vedl skvěle stále se zlepšující Timber (video), který v dostihu II.kategorie na 2400m zaostal jen za hřebcem Out Of Eden hlášeným do prestižní ceny Vítězného oblouku. Ve Velké Jarní byl v sázkovém kurzu 40:1 těsně před startem nabízen hnědák Aquilis. Bohužel se naplnil odhad bookmakera a naše jediná tříletá naděje skončila v poli poražených.

***

30.4. Karlovy Vary - z prvního letošního triumfu jsme se dnes radovali zásluhou hnědého valacha Timbera, který vybojoval s velkou podporou svého žokeje Petra Foreta vítězství ve III.kat. na 2400m (video). Šestiletý Swakopmund, který startoval ve velmi kvalitně obsazené dvojce na 2000m se mezi nejlepší nedostal a dokončil sedmý.

***
26.4. V Memoriálu prof.V.Michala se v těžké konkurenci představila naše jediná klasická naděje - hřebec Aquilis (foto).
V jedenáctihlavém poli mu nakonec o pouhý krk uniklo páté místo. Se známkou 78kg je dále připravován do Velké Jarní Ceny. 
Ve sprintu III.kat.na 1200m vybojoval druhé místo bělouš Demon King (foto). O den později v Kolesách na vytrvalecké trati 2800m se čtvrtým místem neztratil ani tříletý Maranello (foto).
...

17.4. Čtyřletý valach Timber se postavil na start dostihu III.kat. na 2400m a vybojoval druhé místo, když zaostal 1 a 3/4 délky za ryzákem Lorainem nesoucím o 4kg méně (foto).