Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vichy - Lord Silvano a Maribor

25. 7. 2009

Lisek: S tandemem do Francie

Další cesta do Francie čeká aktuálně trenéra Michala Liska, který se tentokrát poprvé vydá na závodiště do Vichy. Jeho záměrem tu bude odprezentovat co nejlépe nejenom tradičního „Francouze“ Lorda Silvana, ale také Maribora, který se tak daleko na západ od našich hranic vydá vůbec poprvé. „Maribor nastoupí do prodejního dostihu, ovšem nepočítám s tím, že by se v ceně osmnácti tisíc eur prodal,“ konstatuje Lisek. „Je to kůň, na kterého se nám nedaří přijít, a tak zkoušíme změnu prostředí. Na startovní listině nemá nijak skvělé soupeře, a tak jde o dostih, v kterém by případně mohl uspět,“ domnívá se. „To Lorda Silvana čeká lepší konkurence, nyní byl naštěstí škrtnut jeden z jeho přemožitelů při posledních startu, a tak vypadá situace hned nadějněji,“ zvažuje trenér. „Maribora bych do Francie samotného nebral, ale když už jsme chystali cestu se Silvanem, naskytla se i pro něj vhodná příležitost.“ Trenér upozorňuje, že oba koně budou běhat o dotace, k jakým by v průběhu našeho dostihového léta neměli šanci se ani přiblížit, a o to jsou francouzské starty nyní zajímavější. „Na Lorda Silvana sice čeká solidní konkurence, věřím ale, že by nějaký výsledek mohl udělat. Pokud jde o dráhu, ve Vichy jsme zatím nebyli, ale závodiště je pěkné a velké, a tak věřím, že s ním nebudeme mít problém...“ dodává,.

...

Maribor šestý ve Vichy

Šesté místo mezi deseti účastníky dnes vybojoval účastník Českého derby Maribor pod Radkem Koplíkem ve francouzském Vichy, když nastoupil do 2000 m dlouhého dostihu PRIX DE COMBRONDE. Maribor dokončil pět délek za vítězným Simplice.

...

Lord Silvano druhý ve Vichy

Velmi dobré druhé místo vybojoval svěřenec Michala Liska Lord Silvano ve francouzském Vichy, když pod Radkem Koplíkem absolvoval Prix Yves Parenti o 22000 eur na 1600 metrů. Český zástupce v poli 11 koní nestačil pouze na šestiletého německého zástupce Mareka, v jehož sedle si francouzský úspěch zaznamenala Hana Mouchová, nejbližší zz francouzských soupeřů se přitom tomuto tandemu přiblížil jen na tři délky. Lord Silvano si dnešním druhým místem připsal další 4400 eur.

Place

Cheval

Jockey

Entraîneur

4

MAREK

MOUCHOVA MLLE H.

SONNTAG SR W.

5

LORD SILVANO

KOPLIK R.

LISEK M.

7

VAL D'ESPOIR

GUYON M.

PANTALL HA.

2

NOLHAC

BARZALONA M.

KHOZIAN P.

11

AIR BAG

BADEL ALXI.

BARANDE BARBE MME C.

6

AVANGUARDIA

CARDINE A.

PROD'HOMME D.

10

CALL ME KITTY

MENDIZABAL I.

SUTER U.

...

Lisek: Ve Vichy opět spokojenost

Druhé místa Lorda Silvana ve francouzském Vichy bylo dalším úspěšným počinem českých koní na francouzských drahách, a tak není divu, že se trenér Michal Lisek vrátil z Francie spokojen. A to tentokrát s oběma svými svěřenci. „Maribor sice umístěním nepřesvědčil, ale předvedl výkon, který se mi líbil podstatně víc než ty předchozí. Bohužel se ale zdá, že trať na něj byla dlouhá, a tak to příště zkusíme na kratší,“ hodnotí trenér bělouše, který od loňského triumfu v milionovém Zimním favoritu v Praze marně čeká na vítězství. „Pokud jde o Lorda Silvana, ten prohrál jen s koněm, který měl na kontě velmi dobré výsledky, a druhé místo určitě není žádná ostuda. Výborně si také vedl Radek Koplík v sedle, a oběma koním skutečně pomohl,“ libuje si trenér, který se s oběma těmito koňmi hodlá do Francie vrátit v dohledné době. Samotné závodiště ve Vichy na něj zapůsobilo rovněž velmi dobrým dojmem, když konstatuje: „Skutečně všechno se tam dělá pro koně, jsou k dispozici tři kvalitní dráhy, a nikdo nepořádá v době přípravy na důležité dostihy nějaké koncerty nebo ohňostroje. Měli tam šestidenní mítink, v jehož rámci byla každý den dráha perfektně připravená, a všichni jsme měli pro koně perfektní servis – prostě maximum, co si člověk může přát,“ konstatuje Lisek

(zdroj: www.paddock-revue.cz)