Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor pro dostihy.fitmin.cz

19. 6. 2013

 Sobotní dostihový den v Lysé nad Labem byl výjimečným pro Jiřího Chaloupku, který tu s klisnou Mama Charlotte dosáhl při dvanáctém startu svého svěřence v dostihu premiérového trenérského vítězství. Jiří Chaloupka je samozřejmě ale členem naší nejužší žokejské špičky a tak v rozhovoru s ním se dotkneme i Českého derby, kde povede vítěze Velké jarní ceny Talara.

 

Před povodněmi jste musel s koňmi ujet do Tochovic. Jak to nyní vypadá v Praze s vaší stájí a také s dráhou?

Stáj máme již uklizenou a včera jsme dávali seno na půdu. Nic nějak zásadně poničeného nebylo, třeba jen vysazené dveře a podobně, a téměř vše se nám podařilo zachránit.  Stáj již Martin Pišl vywapoval a chystáme se malovat. Včera jsem se díval na dráhu a u 1800 metrů je tráva dost poničená, také cílová rovina dostala zabrat, těžko říci, kdy se tu bude moci běhat. Ale snad by se to na podzim mohlo povést.

 

Vraťme se nyní k dostihovému dnu v Lysé nad Labem. Předpokládám, že vítězství s Mama Charlotte bylo jedním ze splněných cílů v této sezóně…

Ano, měl jsem velkou radost, že se povedlo první vítězství na koni z naší stáje. Docela jsem i věřil, že by to v Lysé mohlo vyjít, nebyla tam tak silná konkurence a klisna se pořád zlepšuje.

 

Původně jste s ní mířili i do klasických dostihů. Připadá ještě v úvahu start v Oaks?

Jak jsem již řekl, Mama Charlotte se pořád zlepšuje, ale Oaks je asi ještě moc brzy. Je to pozdnější klisna. Je po Hurricane Run, a po tomto plemeníkovi máme ve stáji i Maruna, který je ještě pozdnější než ona. Můžeme sice ještě klisnu do Oaks dohlásit, ale nepředpokládám to.

 

Ve stáji CK Martin Tour máte dva koně, kteří i v pozdním věku běhají velmi slušně roviny – osmitiletého Swakopmunda a ještě o rok staršího Lorda Silvana. Je tohle jejich poslední sezóna, nahradí je na podzim třeba ročci?

Tohle jsme s panem majitelem ještě neřešili, to bude otázka až podzimu. Ale zatím oba dělají radost, Swakopmund se nyní vejde i do trojek, tak věřím, že ještě zaběhnou dobré dostihy.

 

............