Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyon: Třetí místo pro Lorda Silvana

27. 4. 2009

Až šesté místo Maribora z Bratislavy bylo zřejmě největším překvapením v doběhu nedělního bratislavského vrcholu. Do Česka v zimě přesídlivší exmaďarský prominent Ceny zimního favorita v Chuchli tentokrát po složitém průběhu neměl svlj den, jak potvrzuje i trenér Michal Lisek. „Průběh dostihu znám jen z líčení očitých svědků a žokeje Chaloupky, ale měli to určitě složité,“ konstatuje trenér, který cestoval s Lordem Silvanem do Francie, kde jej v úterý čeká start v Lyonu. „Předpokládám ale, že tenhle dostih Maribora zvedne a ve Velké jarní ceně už to bude docela o něčem jiném. Samozřejmě – pokud se do ní dostane,“ konstatuje trenér Lisek.

O tom, jak se povede Lordu Silvanovi v Lyonu, Lisek spekulovat nehodlá. „Dráha se zdá být v pořádku, a místní o nás nic nevědí, jak ale Lorda Silvana budou brát, to uvidíme až zítra. Kůň je v dobré kondici a nese příznivou váhu, takže uvidíme, kam se s ní dostane…“ konstatuje Michal Lisek. (dostihový program zde)

...
Dobré třetí místo a dotaci 3600 eur veze z francouzského Lyonu reprezentant stáje Martin Tour Lord Silvano, který tam dnes nastoupil na trať 2200m dlouhé Prix du Printemps. Pod žokejem Sylvainem Ruisem v cílové rovině i přes výhodu předepsané váhy pouhých 53,5 kg nestačil pouze na domácí Sakzu a Libertadora, jimž podlehl o dvě délky a potvrdil oprávněnost své francouzské nominace. Vítěz pražské Velké jarní ceny zpřed dvou let by se do Francie měl v dohledné době vrátit znovu.
...
Spokojenost s výkonem Lorda Silvana na franocuzské dráze v Lyonu neskrýval po třetím místě trenér Michal Lisek, jenž konstatuje: „Myslím, že jsme ve Francii nechali velmi dobrý dojem, a umístění v tomhle dostihu vůbec není špatným výsledkem. Měl jsem navíc určité obavy z distance 2200 metrů, která na francouzských drahách znamená skutečně poctivých 2200 metrů, ale Lord Silvano se s ní dobře popral a potvrdil, že i na ní má co pohledávat,“ říká trenér, který pro svého svěřence v těchto týdnech na francouzských drahách vhodnější dostih. „V květnu by ale v Compiegne měla pro něj být osmnáctistovka, a to je trať, která by Silvanovi měla vyhovovat lépe. Už jsme se předběžně dohodli s žokejem, a pokud bude v pořádku, pravděpodobně bychom vyjeli i se Swakopmundem, který začal v přípravě později,“ dodává Lisek, jenž by podle vlastních slov nejraději ve Francii startoval se všemi svými svěřenci. „Podmínky jsou tu výborné – a navíc, třetí místo v Lyonu znamená vyšší zisk, než kdybychom v Praze vyhráli Velkou dubnovou cenu,“ dodává.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

Lord Silvano tretí v silnej konkurencii
28.4. Lyon Lord Silvano zo stajne CK Martin Tour sa predstavil na francúzskom závodisku Lyon Parilly v Prix du Printemps na 2200 metrov o 24 000 € a pod Sylvainom Ruisom ako 12:1 outsider obsadil tretiu priečku. V dostihu odbehnutom na dobrej dráhe za slabších 2:21.7 niesol zverenec Michala Liseka najnižšiu záťaž, len 53.5 kilogramu, napriek tomu je jeho výsledok cenný, pretože ho porazili len „black-type” kone. Víťazstvo vybojovala vlani dvakrát v Listed umiestnená Sakza, nesúca rovnakú záťaž ako Lord Silvano, o krk pred 61 kilogramami zaťaženým Listed víťazom Libertadorom, na ktorého Lord Silvano strácal dve dĺžky.

(zdroj: www.turf.sk)