Jdi na obsah Jdi na menu
 


Goťáček vítěz druhé kategorie

7. 9. 2009

God Bless You navzdory všem předpokladům míli a půl zvládl

Vyrovnaná desítka koní se sešla na startu Ceny Fondů Parvest (handicap II. kat., 2400), o čemž svědčila i nabídka sázkových kurzů v rozpětí od 5:1 do 12:1. Přestože ve startovním poli měli početní převahu starší koně, medailová umístění získali jen zástupci klasického ročníku.

Na první životní vítězství zde dosáhl GOD BLEESS YOU. Ten sice minule ve své handicapové premiéře ukázal, že něco podobného umí a předtím se pravidelně umísťoval mezi elitou svých vrstevníku na tratích do jedné míle, ale ohledně jeho vytrvalosti panovaly velké pochybnosti. Ty jednak pramenily z  neúspěchu v derby, které bylo doposud jeho jediným představením na vytrvalecké distanci a také z jeho původu, protože každý ze sedmi předchozích potomků Gold Palatie dokázal zvítězit, ovšem maximálně se tak stalo na trati 1800 metrů dlouhé. Nedůvěra v něj byla mezi sázejícími značná, vždyť jeho kurz vystoupal z pozice největšího favorita v poměru 3,5:1 až na 12:1, což znamenalo nejvyšší výherní kvótu mezi startujícími. Jeho zásah se nedá svést ani na pomalé tempo dostihu, které bylo naopak od startu velmi ostré. To se projevilo na značném roztažení startovního pole, v němž se God Bless You pohyboval většinu dostihu na čtvrtém místě. Do čela se dostal krátce po vytočení závěrečného oblouku a poté odolal náporu všech svých soupeřů.

 

Druhé místo vybojovala Samara Morgan (6:1), která o derby dni získala čtvrté místo v kvalitně obsazené Ceně Hřebčína Napajedla, ale poté zklamala v mosteckém Oaks. Návrat do Chuchle jí ovšem prospěl, když na distanci to dokonce vypadalo, že by mohla útočit i na vítězství. V handicapu se představila poprvé stejně jako třetí Joy Of The Win (8:1). Tento ryzák se lepší dostih od dostihu, a protože má na svém kontě pouhých šest startů, nepřekvapí pokračováním ve svém progresu. Well ManArrows Pepem (6:1), který by více preferoval o trochu kratší distanci. (8:1) měl už posledně ve Varech průběh dostihu, při jehož sledování museli mít jeho příznivci nutkání roztrhat sázkový tiket. Nyní šel od startu na úrovni Lady Jane a společně diktovali ostré tempo. Navíc disponoval známkou na úrovni svého životního maxima, ale přesto všechno uhájil čtvrtou příčku o hlavu před

(zdroj: www.tiparuvpalec.cz)