Jdi na obsah Jdi na menu
 


Goťáček čtvrtý mezi jedničkovou konkurencí

26. 9. 2009

Kub: Trojice s ambicemi

Trojici koní chystá do tří vrcholů víkendových programů trenér Ivan Kub. Své adepty pošle do obou vrcholných událostí mosteckého sobotního programu, i do nedělní pražské Svatováclavské. Podzimní cena společnosti EQUI Bořeň – Svinčice uvidí jeho God Bless You, který při minulém vítězství o kategorii níže vypadal velmi dobře. „Vím, že vyhrál nižší kategorii, ale i tentokrát půjdeme na start s ambicí něco dokázat,“ říká trenér. „Už je sice poněkud chlupatý, ale věřím, že tentokrát to ještě nebude na závadu a povede se mu opět prodat, co v něm je. Formu drží v této fázi sezóny stálou,“ pochvaluje si.

...

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

...

Druhý z mosteckých vrcholů, kterým byla Podzimní cena společnosti EQUI Bořeň - Svinčice spol. s. r. o. (handicap I. kat., 1800 m), se stal kořistí žokeje Václava Janáčka. Ten úspěšně provedl handicapovou premiérou tříletou TRINITY (5:1).

Svěřenkyně trenéra Koplíka měla velmi dobré jaro, které korunovala vítězstvím na Turf Gala v Ceně Arvy, kde se jak následné měsíce ukázaly, sešla výborná společnost. Poté ale zcela propadla v Lázeňské míli, která byla její premiérou proti starším koním. Na první pohled nevypadalo o mnoho lépe ani její sedmé místo ze slovenského Oaks, ale tam startovala po skoro dvouměsíční pause a mezi elitou středoevropských klisen se vešla do šesti délek od vítězky. Vypovídající hodnotu této formy ovšem snižuje extrémně pomalý začátek dostihu. Nyní z nejvyššího čísla nikam nepospíchala a v rovině předvedla po vnější straně dráhy závěr, na který nikdo nedokázal odpovědět. Zvítězila s velkou rezervou a předvedla tak, že se svou současnou známkou nemá problém. Vždyť na začátku sezóny dokázala porážet soupeřky hodnocené vysoko nad ní a hlavním otazníkem tedy byla její momentální forma, která šla evidentně nahoru.

Překvapením byl výkon River Speeda (10:1). Ten se po absolvování prvního oblouku chopil taktovky dostihu a z vyrovnaného souboje o druhé až páté místo vyšel nejlépe. Dokázal se tak vyrovnat se svým životním maximem, k čemuž mu pomohl i jeho ofenzivní taktice svědčící profil mostecké dráhy. V tomto roce třikrát vítězný Nakuru (4:1) se s takto vysokou známkou také v handicapu doposud nepředstavil. Navíc by mu více sednul o trochu delší dostih. Přesto dokázal letošní výbornou formu využít k zisku třetího místa. God Bless You (12:1) při své handicapové premiéře zavěsil na distanci vysoko nad svým optimem, takže se dalo předpokládat, že při návratu na kratší trať se dokáže s přídavkem za toto běhání vyrovnat. To se mu také podařilo, když získal čtvrtý honorář.

Tabuli při ztrátě hlavy, krku a krátké hlavy na druhé místo uzavřel Addison. Jeho výsledek musel udělat velkou radost především bookmakerovy, který ho z nejasných důvodů vytáhl jako největšího outsidera v poměru 16:1. Sázející ale prokoukli, že tady něco nehraje a jeho kurz nabral strmě klesající tendenci. Ta ho vynesla až na opačný pól sázkové nabídky s kurzem 3,5:1. Ač svým příznivcům nesplnil vidinu snadno vydělaných peněz, výkonem určitě nezklamal a v handicapu by na něj brzy měla dojít řada. Zkrácení distance o 200 metrů by tuto šanci ještě zvyšovalo.

(zdroj: www.tiparuvpalec.cz)