Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2010

13. 4. 2010

Marl Bora a God Bless You o majitelské dotace?

ObrazekInterním soubojem o majitelskou dotaci pro koně českého chovu bude v rámci nedělní Velké dubnové ceny zřejmě  boj  tandemu Marl Bora – God Bless You. Oba čtyřleté koně loni patřili k tomu lepšímu v rámci ročníku, ani jeden se ale nevyčlenil do naprosté elity. Proto taky velekvalitní nedělní startovní pole jejich trenérům  dělá vrásky,  byť rozhodně nepřipouštění, že by jejich svěřenci měli být do počtu...

„Mně se God Bless You aktuálně moc líbí,“ konstatuje ovšem trenér Ivan Kub, který dohlíží na přípravu reprezentanta stáje CK Martin Tour. „Myslím, že by měl prokázat svou příslušnost ke špičce.  Vidím v něm dlouhodobě koně do dostihů nejvyšší kategorie, a s takovými soupeři se prostě utkávat bude. A ohledně neděle – myslím, že v tomto dostihu je v jeho možnostech se  prosadit  do pátého místa,  je dobře připraven a od loňska se ještě spravil, takže věřím v slušný výsledek,“ komentuje Kub.  Pokud jde o další starty jeho svěřence v aktuální sezóně, hodlá je určovat podle nedělního výsledku, distančně v něm však vidí univerzála mezi mílí a 2400 metrů. „Myslím, že takové tratě zvládne,“ tvrdí....

Zdroj: www.paddock-revue.cz

***

Lisek: Potřebujeme ještě potrénovat

Na přihláškách do Českého derby figuruje jméno včerejšího vítěze Open Toura (na snímku), jehož trenér Michal Lisek nasedlal Radku Koplíkovi a ten se žlutočerným barvám odvděčil triumfem v zimě, jakou  v rámci zimní dubajské stáže nezažil. „Nebylo  to sice všechno podle představ, ale vyhrál, a to je pro něj určitě důležité,“ ulevil si po doběhu trenér Michal Lisek, jenž  s přípravou svých svěřenců není tak daleko, jak by považoval za ideální.

„Nechci se vymlouvat  na podmínky, ale prostě je to tak, že ještě potřebujeme pár týdnů přípravy,“ svěřil se. „proto jsme zatím nejeli do Francie, i když se tam s koňmi podívám moc rád. Jenže až v okamžiku, kdy na to budou dostatečně připravení. Lord Silvano se ale v Chuchli kopl o kámen a  tříletí na tom vážně ještě nejsou tak dobře,“ dodal trenér,  kterému loni francouzské dostihy učarovaly. Rád bych se tam třeba jednou i přestěhoval,“  přiznává, ovšem ví, že v aktuální situaci se od něj očekává  kvalitní příprava  svěřenců především v Chuchli. „Kdo říká, že tu jsou podmínky lepší než jinde,  zřejmě o stavu pražské dráhy tolik neví…“ dodává Lisek. „věřím ale, že se naši koně brzy dají do kupy tak, jak si představuju, a  předvedou co v nich je. Včetně rekonvalescentů typu Ave Ransoma,“ dodal Lisek po vítězství svého derby-kandidáta, jehož nabízí v dlouhodobých sázkách český bookmaker v kurzu 60:1.

Zdroj: www.paddock-revue.cz

***

I.Kub: God Bless You ke špičce patří

Specialistou na čtvrtá místa se v letošní sezóně prozatím stal trenér Ivan Kub. Nad skutečností, že se  God Bless You umístil čtvrtý v nabité Velké dubnové ceně,  cítil pochopitelné uspokojení. „Ukázalo se, že je to kůň, který do té špičky skutečně patří, přesně, jak jsem se domníval. Předvedl moc dobrý výkon a věřím, že se v téhle společnosti prosadí natrvalo.“ Další příležitost mu trenér chystá na stejně dlouhé trati začátkem května. „Je vidět, že 1800 metrů mu problémy nedělá, a není tedy důvod ho opět nezvyzkoušet...“

Zdroj: www.paddock-revue.cz

***

Jak dopadla Velká dubnová cena

Loni na sebe TULLAMORE (3,5:1) výrazně upozornil účastí v Ceně Vítězného Oblouku, ale svými výsledky zůstával lehce za očekáváními. Ve Velké dubnové ceně (NL, 1800 m) se ovšem dočkal vítězství, na které čekal skoro dva roky.

Předloňský derby vítěz začal dostih v zadní části pole, a když žokej Janáček sáhl v oblouku k prvním pobídkám, nevypadalo to s jeho šancemi nejlépe. Tempo na špici bylo ale v té chvíli přepálené a i díky tomu Tullamore v cílové rovině snadno přešel přes své soupeře. K vítězství mu pomohla i o 2,5 kilogramů nižší váha, než jakou nosila většina ostatních koní na startu. Tímto výkonem předčil všechny své formy z loňského roku, přestože jeho optimem jsou distanci nad dva kilometry.

Výborný výkon podal i druhý Funny Valentine (10:1). Ten po dlouhých zdravotních problémech dokázal, že neztratil nic ze své dřívější výkonnosti a start v nohách by ho měl ještě zvednout. Na podzimní progres dokázal navázat Blesk (7,7:1), který si po pasivním úvodu začal lepšit pozici už v závěrečném oblouku, kde nabíhal metry navíc. Pro spolehlivého God Bless You (30:1) platí i po desátém startu, že se jen jednou nevešel na tabuli. Na vedoucí trio sice nárok neměl, přesto podal nejlepší životní výkon. V těsném souboji o čtvrtou dotaci totiž porazil klisnu Sakheart (10:1), která se seznamovala s chuchelskou dráhou.

(vab - Tipařův palec)

***