Jdi na obsah Jdi na menu
 


Compiegne: Lord Silvano čtvrtý

25. 5. 2009

Lord Silvano štvrtý vo Francúzsku

Veľmi slušný výsledok dosiahol v Prix de l´Ailette na 1800 metrov o 20 000 € zverenec Michala Liseka Lord Silvano. Päťročný reprezentant stajne CK Martin Tour sa ocitol na čele hlavného poľa, ktoré ťahal za dvojicou utečencov a tretí zatočil aj do roviny. Dvesto metrov pred cieľom mu hasnúci Lone Star a neskorší víťaz Raspoutine privreli cestu, ale Lord Silvano napriek tomu dlho bojoval o tretí honorár, o ktorý prišiel niekoľko metrov pred cieľom. Lord Silvano odskočil medzi 14 účastníkmi s kurzom 23:1 a pri výroku „2 1/2-1-1/2” prehral len s trojicou najväčších favoritov.

(zdroj: www.turf.sk)

...

Lord Silvano čtvrtý v Compiegne

Solidní čtvrté místo mezi čtrnácti koňmi vybojoval dnes ve francouzském Compiegne vítěz Velké jarní ceny z Prahy před dvěma lety Lord Silvano na trati 1800 m dlouhé PRIX DE L'AILETTE (20 000 ), když pod vedením Sylvaina Ruise zaostal v cíli čtyři délky za vítězným Raspoutine a vybojoval tak dotaci 2000 . Svěřenec Michala Liska tak absolvoval už druhý letošní francouzský start a v obou případech si vedl velmi obstojně.

Lisek: Francouzská spokojenost

Spokojený se vrátil trenér Michal Lisek z francouzského Compiegne, kde jeho svěřenec Lord Silvano absolvoval letos už druhý francouzský start. Jak by také ne, podařilo se mu v kvalitní konkurenci vybojovat dotované čtvrté místo přesto, že sázkové preference z něj vyrobily outsidera s eventuálkou 25:1. „Podal velmi dobrý výkon, a navíc si myslím, že kdyby žokej neudělal drobnou taktickou chybu, mohli jsme nakonec být i třetí,“ konstatuje Michal Lisek. „I tenhle výsledek je ale pro nás samozřejmě dobrý a má svou kvalitu, vždyť jde o dráhu, na které startují elitní francouzští trenéři a žokejové, není to žádná druhá liga.“ Lord Silvano letos už podruhé prokázal, že ve Francii vyrovnaně běhat může, a Lisek s ním může být po právu spokojen. „Náš výsledek je o to lepší, že je dosažen proti koním s vhodnými tréninkovými podmínkami. Kdyby Francouzi viděli, na čem se trénuje v Praze, asi by se hodně divili,“ soudí. „Nevadila mu ani tamní dráha s cílovou rovinou do kopce, zvládl všechno profesionálně, a to je moc dobře,“ pochvaluje si svého svěřence, který se letos za důvěru s francouzskými starty dokázal v obou případech odvděčit výkonem. „Rád bych mu naplánoval do Francie i další start, ale preferovali bychom opět Lyon, pokud se v něm najde vhodný dostih,“ říká Lisek s tím, že v úvaze pro francouzské starty je i Swakopmund, kterého nechá však jednou „proběhnout“ v českých dostizích aby se ukázalo, jak na tom s aktuální formou tento kůň je.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)
...

Ďalšie francúzske umiestnenie pre Lord Silvana

Po výbornom lyonskom treťom mieste z 28. apríla dnes získal zverenec Michala Liseka Lord Silvano ďalší hodnotný výsledok. Opäť na francúzskej dráhe, tento krát však v Compiegne dosiahol reprezentant stajne CK Martin Tour štvrté miesto v Prix de l´Ailette (dotácia 20 000 eur, 1 800 m). Pre dve a pol dĺžkové víťazstvo si prišiel Raspoutine pod Anthony Crastusom. Na druhom mieste sa umiestnil Inestimable v dostihoch navigovaný Olivierom Peslierom, pred Audebelle so Stephane Pasquierom a českým Lord Silvanom, ktorého tréner nasedlal pre S. Ruisa. Pre čierno-žltú kombináciu stajne pána V. Martina získal dotáciu 2 000 eur.

Maťo Rosival (zdroj: http://turfsport.eu)