Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chaloupka v Lysé: Suverénní vítězná premiéra

18. 6. 2013

Jméno Jiřího Chaloupky v posledních měsících slýchají dostihoví příznivci především v souvislosti s klasickými jezdeckými úspěchy. Po loňském úspěchu v derby letos vyhrál na pražském závodišti velkou jarní cenu a v neděli určitě bude patřit k favoritům  i  na obhajobu vítězství v nejbohatším českém rovinovém dostihu. Zcela mimo „světla ramp“ si ale zapsal Chaloupka v Lysé nad Labem v sobotu i své první trenérské  vítězství. Suverénním stylem mu je zařídila Mama Charlotte (na snímku), reprezentantka stáje Martin Tour, u které svou trenérskou kariéru Chaloupka letos zjara zahájil. Na triumf tedy čekal jako trenér dva měsíce.


„Nijak jsem na koně nespěchal,   napřed jsem se je snažil pořádně poznat a odhadnout si je,  abychom měli představu, kam s nimi můžeme zamířit,“ konstatoval Chaloupka v Lysé na konto svého prvního dvojitého úspěchu (v roli jezdce i trenéra zároveň). „Samozřejmě, je to zvláštní pocit, vyhrát na koni, kterého  člověk také trénuje,“ přiznal po suverénním výkonu své svěřenkyně, kterým deklasoval soupeře v Lysé. 
„Jako jezdec jsem neměl tolik starostí, jako  po nástupu do trenérského řemesla, naštěstí jsem ale nastoupil do stáje, která profesionálně funguje a nejsou v ní problémy v péči o koně  nebo jejich zabezpečení,“ líčí  poprvé úspěšný trenér. „ I tak je ale začátek kariéry trenéra velkou změnou, ale chtěl jsem to určitě zkusit, a jsem rád, že jsem tuhle  příležitost dostal,“ dodává na konto své aktuální pozice, v níž tak trochu sedí na dvou židlích – jezdecké i trenérské. „Důležité je odvést svou práci co nejlíp  při ježdění i v tréninku,“ dává jednoduše znějící návod na úspěšné  spojení obou  náročných „džobů“.   První trenérskou čárku má nyní chaloupka za sebou, a  my můžeme čekat,  jak se jeho trenérská kariéra posune dál…