Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUBEN 2008

30. 4. 2008

51. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny

09.04.2008

Jako jeden z favoritů půjde určitě na start 7-letý tmavý hnědák stáje Ereka - Kaucký Torlus, v jehož sedle podruhé bude žokej-šampión Václav Janáček. Torlus, držitel titulu Mílař roku 2005, vyhrál Velkou dubnovou cenu předloni, v roce 2005 skončil třetí a vloni pátý. V minulé sezóně se často potkával, a stane se tak i v neděli, s dalším velice kvalitním středotraťařem Paldoxem. Bronzový z onoho loňského ročníku a na podzim těsně druhý v mezinárodní CEBC Mile bude podpořen žokejem Janem Rájou, s nímž v létě v Mostě dvakrát (právě nad Torlusem) vyhrál. S vysokými ambicemi nastoupí i člen loňského klasického ročníku, čtyřletý hnědák Lord Silvano. Reprezentant stáje CK Martin Tour poběží pod žokejem Jiřím Chaloupkou, s jehož podporou dokázal vyhrát Velkou jarní cenu a získat třetí místo ve Velké ceně Prahy. Velkou hádankou bude 7-letý valach Certus - výborný sprinter se totiž představí na trati 1800 metrů vůbec poprvé, jeho jediným vystoupením nad jednu míli byla před čtyřmi lety účast v Českém derby (7.). Dalšími aktéry vrcholu 2.dostihové neděle jsou stříbrný z loňské slovenské Velké jarní ceny Wonder Horse (ž. René Koplík), v ČR poprvé uváděná handicapová vítězka z Anglie Hazelnut (ž. Andrés), druhá z loňského českého a třetí ze slovenského Oaks Rabbit Montjeu (ž. Srnec), bronzový z CEBC Classic 2006 City Hall (ž. Minařík) a Dantes Peak (ž. Lukášek), vítěz dvojkového handicapu a dvakrát umístěný v dostizích první kategorie na mosteckém hipodromu. 

16:30 - 6.dostih (010201)
51. VELKÁ DUBNOVÁ CENA FACTORINGU ČESKÉ SPOŘITELNY

R - cena NL - 4+ - 1800 m - 130000 Kč

1

WONDER HORSE(IRE), 4

ž.Koplík 3 René

60,5

2

HAZELNUT(GB), 5

ž.Andrés Dušan

59,0

3

LORD SILVANO(GER), 4

ž.Chaloupka Jiří

60,5

4

CERTUS(FR), 7

ž.Bartoš 2 Josef

60,5

5

TORLUS(GER), 7

ž.Janáček Václav

60,5

6

RABBIT MONTJEU(IRE), 4

ž.Srnec Martin

59,0

7

CITY HALL(GER), 8

ž.Minařík 2 Ferdinand

60,5

8

DANTES PEAK(GER), 4

ž.Lukášek Tomáš

58,0

9

PALDOX(FR), 6

ž.Rája Jan

60,5

Startujících: 9
Škrtnuti: BLUE CORAL(IRE), NICK OF GOLD(POL)

Podle otevíracích kurzů na nedělní dostihy jsou spolufavority Velké dubnové ceny (NL, 1800 m, 130 tis. Kč, 4+) sedmiletý Torlus (ž. Janáček) - vítěz toho dostihu z roku 2006 - a o rok mladší Paldox (ž. Rája) - bronzový z loňské edice, oba s kurzem 3:1. Za ně bookmakeři staví handicapovou vítězku z Anglie, pětiletou zdejší novicku Hazelnut (ž. Andrés, 4:1), třetího z Velké ceny Prahy a vítěze Velké jarní ceny Lorda Silvano (ž. Chaloupka, 5:1) a tréninkové kolegy Certuse (ž. Bartoš, 6:1) a Dantes Peaka (ž. Lukášek, 6:1). Wonder Horse a Rabbit Montjeu pak stojí na 8:1, City Hall je 10:1.

... Třetím vzadu je Lord Silvano (5:1) a není vyloučeno, že právě členi jeho realizačního týmu se budou smát po dostihu nejvíce. Loni totiž zvítězil ve VJC a ani jeho podzimní výsledky nebyly špatné. Oproti favorizovaným veteránům navíc může jít ještě nahoru ...

(zdroj: Tipařův palec)

***

Lord Silvano: Přes Dubnovou do ciziny?

11.04.2008

A trenér Michal Lisek čeká, že by se to mohlo podařit. „Naším cílem jsou sice dostihy v zahraničí, dubnová by ale měla být kvalitním odrazovým můstkem,“ uvažuje trenér. „Konkurence je samozřejmě výborná, ale dostih nemá vyloženého favorita, bude záležet na tom, jak ostatní přezimovali. Za nás můžu říct, že věřím, že navážeme na loňské jarní výkony.“ Lord Silvano je v pořádku i podle majitele Vojtěcha Martina, který si na konto Velké dubnové ceny jen posteskl. „Mrzí mě, že dostih pro tak dobré koně, jací se v neděli sejdou na startu, je vypsán o tak nízkou dotaci. Proti loňsku dotace ve Velké dubnové výrazně klesla, a to pro tento dostih není dobrá vizitka.“ Možná i proto bude majitel s trenérem pro kvalitní koně hledat v blízké budoucnosti zahraniční alternativy ke startům, a je patrné, že nebudou sami…

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Prosadí se My Dragon a Determinacja proti už rozcvičeným soupeřkám?

16.04.2008

Nejvýše hodnocenými z patnácti aktérek hlavního dostihu, nejdůležitější předzkoušky klasické Jarní ceny klisen Porcela Plus, která se odběhne 11. května, jsou poprvé po zimní pauze nastupující vítězka pardubické první kategorie a druhá z Ceny zimní královny Determinacja (ž. Šafář), svěřenkyně trenéra Jaroslava Votavy premiérově nastoupí v barvách stáje EŽ Praha, a suverénka letní mostecké "dvojky" My Dragon (ž. Chaloupka), trénovaná Michalem Liskem pro vloni na klasické scéně úspěšnou (Lord Silvano vyhrál Velkou jarní cenu) stáj CK Martin Tour. Z dalších adeptek, které ještě letos nestartovaly, naznačila na podzim vyšší potenciál svěřenkyně Allana Petrlíka Lady Gaudi (ž. René Koplík) - reprezentantka stáje Gaudí Realitní agentura po třetím a druhém místě lehoučce opanovala scénu listopadové třetí kategorie na 1200 merů. Skoro polovina - sedm - účastnic už se letos stihla dostihově "rozcvičit a z této skupiny zaujaly první neděli především dvě klisny. Hnědka stáje Pe Gaz International Kissi Missi (Pavlíček) startovala jako dvouletá pouze v červnu na slušovické dráze, kde konkurenci rozmetala sedmidélkovým triumfem. Pak se svěřenkyně Jana Blechy objevila až před čtrnácti dny v Praze a čtvrtým místem proti hřebcům Connexovi a spol. si řekla o pozornost. Po My Dragon a Lady Gaudi je třetí respektovanou kandidátkou trénovanou přímo ve Velké Chuchli, kde byla mimochodem chystána také loňská vítězka Hanover Lady, černá hnědka stáje Arte Allez (ž. Minařík). Svěřenkyně Tomáše Šatry se vloni na podzim dvakrát seznámila s dostihovým prostředím a letošní první neděli potvrdila reference o kvalitní formě jistým triumfem o tři a půl délky v dostihu nezvítězivších vrstevnic.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

MARTIN TOUR CUP 2008

18.04.2008

Jockey Club ČR ve spolupráci s CK Martin Tour Praha vyhlašuje IX.ročník honorovaného šampionátu v kategorii profesionálních jezdců.
Podmínky šampionátu jsou shodné s oficielním hodnocením JCČR.
Vítěz - profesionální jezdec na rovině obdrží od CK Martin Tour Praha peněžitou prémii ve výši 110 000 Kč,

druhý v pořadí 60 000 Kč,

třetí v pořadí 40 000 Kč,

čtvrtý v pořadí 20 000 Kč.
Hodnota finanční prémie bude snížena o udělené finanční sankce v plné výši a udělené sankce odnětí licence ve výši 2000 Kč za každý dostihový den.
Vyhodnocení šampionátu bude provedeno po závěru dostihové sezony.

***

Lisek odkryje klasické karty

18.04.2008

Loňská výkonnost s avizovaným výborným přezimováním, to jsou atributy, které do okruhu nejvážnějších adeptek vítězství v nedělním Deylově memoriálu posunují svěřenkyni Jana Liska My Dragon. Německá rodačka po loňském vítězství strávila podle trenéra klidnou zimu, a nyní se s ní těší na sympatický výkon u výsledek. „Věřím, že to bude dobré. Čekáme hlavně slušný dostihový projev, v tomto dostihu ani tak nejde o vítězství. My Dragon by měla trať vyhovovat, nepočítám, že by byla vytrvalkyní, ale na cestě do jarní klasiky je Deylův memoriál ideální přípravou“ soudí Lisek, který se těší také na „dvojkovou“ Cenu Shell, kde na 1800 metrech startuje Ave Ransom proti hvězdné konkurenci. „Osmnáctka je pro něj ideální, vidím v něm vytrvalce. A už nyní se dostane do konkurence premiérově u nás uváděných Shaakeyho či Budapesta, Lisek si ale i s ním věří.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Ave Ransom vykročil k Oblouku

20.04.2008

Do podzimní Ceny Vítězného oblouku přihlášený Ave Ransom dnes v pražské Chuchli v Ceně Shell (1800 m, II.) s lehkým tří a půl délkovým náskokem triumfoval a zbavil se nálepky nezvítězivšího koně. Trenéra Michala Liska výkon potenciální tříleté hvězdy potěšil, i on si však uvědomuje, že do podzimní Paříže je z chuchelských „dvojek“ předlouhá cesta. „Předvedl se tak, jak jsme si představovali, a splnil první cíl. Čeká jich na něj ale ještě spousta…“ konstatoval, zatímco majitel Vojtěch Martin vtipkoval: . „Jiří Chaloupka odvedl na koni výbornou práci, a vysloužil si na květnový start Lorda Silvana v Paříži letenku - kdyby to dnes nevyšlo, mohl také jet autem…“ Stáj, která se letos hodlá zaměřit na elitní francouzskou dostihovou dráhu, tak mohla v Chuchli oslavovat...

Velká cena HSBC – Memoriál Rudolfa Deyla dnes v pražské Chuchli opanovala nejvýše zatížená klisna na startu – Determinacja, kterou Jaroslav Votava trénuje pro stáj EŽ Praha. Pardubická „Zimní královna“, startující s nevýhodným startovním číslem 14. Tempa dostihu se ujala po startu spěchající My Dragon a jejímu nástupu slabší soupeřky těžko odolávaly. V cílové rovině se napřed o útok pokusila Lady Gaudi, My Drafon ji však odrazila a až zvnějšku vedený atak Determinacje byl nad její síly. Vítězka v cíli nastřádala k dobru poměrně pohodlné půldruhé délky k dobu. Čas 1:29,76 je o plné čtyři vteřiny pomalejší než loňský rekord dostihu Hanover Lady.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

(20.4.) Tři kilogramy dávala pardubická zimní královna Determinacja (Sorbie Tower) takřka všem soupeřkám, navíc odskakovala z nevýhodného boxu č. 14, přesto ve Velké ceně HSBC - Memoriálu Rudolfa Deyla (NL, 3kl., 1412m, 130.000 Kč) dokázala potvrdit loňské výsledky a o půldruhé délky zvítězit před v úvodu aktivitou hýřící favoritkou My Dragon (Royal Dragon), Lady Gaudi (No Excuse Needed) a domácí odchovankyní Firou (Laroche). Vítězku ze stáje EŽ Praha trénuje Jaroslav Votava a v jejím sedle byl první jezdec stáje ž. Jaromír Šafář.
Z rámcových dostihů poutala pozornost především dvojková Cena Shell na 1812 metrů, v níž vysoké ambice potvrdil Ave Ransom (Red Ransom) stáje CK martin Tour, který o 3 1/2 délky porazil 2,5 kilogramy více zatíženého hřebce Budapest, skvěle odchovaného Montjeuova syna, třetí finišoval Carcassonne (Laroche), majícího výhodu startu v nohách (druhé místo za Connexem ve dvojce 6. dubna).

(zdroj: www.fitmin.cz)

***

Už jsou tady: vytrvalci

21.04.2008

V nedělní Ceně Shell (II, 1812 m) se sešlo hned sedm koní s přihláškou do derby a podle předstartovního ruchu jim vévodil hnědák Ave Ransom (Red Ransom – Animatrice). Třetího z loňského „pardubického zimního favorita" jednak provázely zákulisní reference o dobrých pracovních výkonech, ale především zvěsti hovořící o ambici dostat se na start Ceny vítězného oblouku (!). Proti němu nastupovala hotová smršť hřebců impozantního zevnějšku a špičkových původů:

  • - irský rodák Budapest (Montjeu – Run To Jane), který přišel v zimě do tréninku Josefa Váni z centrály Aidana O'Briena, kde se ve dvou letech dokázal dvakrát umístit na dotovaných pozicích;

  • - Američan Tullamore (Theatrical – Bungalow), údajně největší derby-naděje trenéra Zdena Koplíka a stáje Yoko, která ale vyslala na start i neméně zajímavého Nice Tigera (Tiger Hill – Narola);

  • - Shaakey (Daylami – Balaabel), další tříletek z lotu Arslangireje Šavujeva, který v dubnu tahá klasické kandidáty jako králíky z klobouku;

  • - letos již jednou proběhnutý Marssio (Lord of Men – Misaine), jenž ale před týdnem zklamal nezralým výkonem;

  • - rovněž podruhé nastupující Carcassonne (Laroche – Capote Doll), při debutu dobře druhý ve II. kategorii za Connexem.

Impozantní pole se už před startem prezentovalo nervozitou, která nakonec stála účast Nice Tigera. Ten po několika marných pokusech o vstup do startovacích boxů zůstal před konstrukcí a do dostihu tak odskočilo jen deset koní. Z nich Tullamore a Prairie Turf v prvních metrech zaspali a rozdali řadu délek, Budapest se zase přimotal do kolize. Tempo nicméně nebylo nijak přepálené – vedoucí Jan Rája (Carcassonne) a Tomáš Lukášek (Marssio) se po několika stovkách metrů po sobě podívali a poměrně brzy přenechali iniciativu Jiřímu Chaloupkovi s Ave Ransomem. Ten se do té doby držel u bariéry na třetím místě těsně za špicí a na konci protilehlé rovinky se ochotně chopil tempa.

Zrychlení přineslo roztržení pole na dvě skupiny, s Ave Ransomem dokázali držet krok Carcassonne, Shaakey, Marssio a Budapest. Do cílové roviny točil Ave Ransom s asi dvoudélkovým náskokem a energickou akcí uháněl k cíli. Slušně vypadaly i akcie Carcasonneho, Budapesta a Marssia, jenže zatímco jejich žokejové už naplno jezdili, Jiří Chaloupka použil poprvé zlehka bičík až těsně před distancí a vlastně ani poté nemusel svého partnera výrazněji pobízet. Ave Ransom odešel s lehkostí od pole a zvítězil stylem "lehce 3 1/2". Velmi dobrým závěrem získal druhé peníze Budapest před dobře běžícím českým odchovancem Carcassonnem a Marssiem. Na páté místo přilétl pozdním finišem Aziak před Tullamorem, jejich snaha se ale odehrávala daleko za vítězem a tudíž prakticky mimo diváckou pozornost. Shaakey se v závěru vytratil a doběhl na posledním desátém místě.

Jiří Chaloupka po doběhu vystačil se stručným popisem dostihu: "Bylo to pomalé, a proto jsem musel jít dopředu. Ave Ransom je vytrvalec a potřebuje cválat, nemá tak dobrou poslední čtyřstovku. Ještě stále není tak vyzrálý a občas se kroutí, takže bylo dobré, že jsem měl místo na bariéře, kde jsem si koně mohl opřít."

Také trenér Michal Lisek byl spokojený, o vytrvalosti jeho hřebce není pochyb. "Půjdeme teď vytrvaleckou cestou, do Velké jarní ceny ani nebyl hlášen. Určitě už nepůjde kratší dostih než 2000 metrů." Chuchelský trenér, který je známý svou nekompromisností, strávil se svými svěřenci už potřetí zimu na Jílovišti a právě tomuto prostředí přičítá tradičně dobrou jarní formu stáje CK Martin Tour. "Pokud letos naši koně něco ukáží, základ byl položen právě na Jílovišti. Jsou tam podmínky, které umožňují pracovat celou zimu bez ohledu na to, zda je venku mínus 15 stupňů nebo déšť. Měli jsme cvalovku i kopce, všechno se dalo skloubit."

Loni měl Lisek jedinou tříletou naději v podobě Lorda Silvana, který cestu za klasickým úspěchem zahájil ve stejném dostihu na 1800 metrů. Letos disponuje dvojicí Ave Ransom – Swakopmund. "Koně jsou zdraví, všechno je v pořádku. Swakopmund pojede vzhledem k penalitám do Bratislavy na Cenu tříletých hřebců, protože tam bude mít přijatelnější váhu i distanci. A pak bude směřován do Velké jarní ceny. Pokud se ptáte na vytrvalost mých tříletých, tak Ave Ransom ji dnes beze zbytku potvrdil a Swakopmund je podle mého názoru také schopný zaběhnout delší distanci. Je na tom podobně jako jeho otec Golan, tedy s možností jít od 7 do 12 furlongů. Doufám, že se moc nepletu, každopádně by měl vytrvalecké tratě zvládat lépe než loni Lord Silvano."

Vraťme se ale k Ave Ransomovi. Přestože vše důležité bylo po doběhu řečeno, ve vzduchu se vznášela ozvěna chuchelských tamtamů o plánované expedici do Paříže. Zeptal jsem se na ni přímo realizačního týmu. Zatímco trenér Lisek logicky nechtěl na toto téma příliš hovořit, majitel Vojtěch Martin ochotně ambice připustil: "Chtěli bychom s ním běhat ve Francii, protože ten kůň má úžasný původ. Ale Ave Ransoma čeká ještě řada zkoušek, musí zůstat zdravý a uvidíme, co se podaří realizovat." Na konkrétní dotaz ohledně Ceny vítězného oblouku dodal: "Ano, pokud by forma gradovala, chtěli bychom ho porovnat i takto. Pokud by na to měl, už samotná účast by byla vyznamenáním. Ale uvidíme, je to budoucnost. Znamenalo by to i nutnost přizpůsobit tomu program koně během roku."

(zdroj: http://derby.bloguje.cz/)

***

Bratislava s lepší propozicí?

25.04.2008

Nedělní bratislavské Cena tříletých hřebců má na početně slabé startovní listině hvězdné obsazení. Dvěma položkami na ně přispěli i čeští trenéři, Michal Lisek veze v Bratislavě loni vítězného Swakopmunda dokonce z pražské tréninkové centrály. Proč volí Bratislavu, když má obdobný dostih „doma“? „Kvůli propozici. Bratislavský dostih je delší, a dráha mu vyhovuje. Chceme, aby příprava na vrcholné dostihy probíhala tak, abychom koni vyhověli,“ konstatuje Lisek, který má letos ve stáji tři očekávané příslušníky tříleté elity. U Klause Čestmíra Olehly bratislavský start už tak nepřekvapuje, byť i Klaus potenciálně o obou Velkých jarních cen bude inklinovat k té české. „V práci se jeví dobře, jsem sám zvědav, jak to bude vypadat v dostihu,“ soudí před startem Olehla.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Bratislava: Swakopmund druhý

27.04.2008

Druhé a třetí místo vezou čeští zástupci z dnešního bratislavského testu tříletých hřebců na Velkou jarní cenu Swakopmund pod Jiřím Chaloupkou dokončil na druhém místě jednu a tři čtvrtě délky za vítězným Teddy Ready s Jaroslavem Línkem a trenérka Kubovičová tak po úspěchu Templetänzera opanovala letos už druhý bratislavský elitní test. Klaus stáje Wrbna Racing ztrácel na třetím místě další tři a tři čtvrtě délky. S napětím očekávaný „dvojkový“ start mimořádně naloženého Monolita skončil čtvrtým místem, pět délek za vítěznou Bella Betina. Trenér Zdeněk Machů, úspěšný dnes i v Chuchli, se v Bratislavě radoval zásluhou Hellenixe, jenž udolal Alaina, a dvě česká vítězství se zrodila i na překážkách zásluhou Fan from Diatome (Mátl) a Luxuse (Stromský).

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Pozor na Teddy Ready, zní z Bratislavi

30.04.2008

Domácí trenérka Zuzana Kubovičová si v poli šesti koní připravila zajímavou taktickou variantu. Její Valiant se zhostil role vodiče a udal svižné tempo pro stájovou jedničku Teddy Ready (Orpen – Tonight), která je mimochodem hlášena i do Českého derby. Jaroslav Línek v hřebcově sedle absolvoval komfortní dostih na třetí, čtvrté pozici blízko špice vedle Klause, zatímco Swakopmund zpočátku pole uzavíral a začal se posouvat dopředu až na protilehlé rovině.

Teddy Ready sice ještě zdaleka nepůsobil jako zralý kůň a v cílové rovině se prezentoval bočením, žokeji Línkovi se jej ale podařilo včas srovnat a pod rukama jej dovedl k pohlednému vítězství o 1 3/4 délky před druhým Swakopmundem (Golan – Shiny Waters). Zástupce stáje CK Martin Tour dokázal jako jediný efektivněji vzdorovat vítězi a třetímu Klausovi (Jape – Klara) nadělil 3 3/4 délky.

"Swakopmund jel do Bratislavy i proto, abych si ujasnil, zda je můj odhad ohledně jeho distančních schopností správný. Potvrdilo se, že mu nebude vadit ani o něco delší porce než míle, tak doufám, že to ukáže i v budoucnu," řekl Lisek. "Dalším cílem je česká Velká jarní cena a kdesi v dálce úvaha, že by mohl jít Velkou červnovou, pokud bude v pořádku..."

Trenér působící na chuchelském závodišti souhlasí s dojmem, že v bratislavském trialu bylo k vidění několik vytrvalců: "Jako přípravný dostih před klasikami mi tenhle dostih připadá dobrý. Zase narážíme na české propozice – na jaře běhají sprinteři, na podzim vytrvalci a ti už v té době z poloviny nejsou, neboť už skáčou přes překážky. Dlouhé dostihy pro tříleté zkrátka na jaře chybí, třeba Ave Randím teď nikde dostih na 2200 nebo 2400 metrů nemá, pokud nechceme jet do Mostu..."

Vedle výkonu Swakopmunda Lisek v Bratislavě upoutal sankcí 1000 Sk za "nevhodné správanie". Trenér ale hned v zárodku koriguje případné fámy. "Nic zvláštního se neodehrálo. Loni jsem dostal výstrahu za nekorektní chování v průběhu dostihu, když jsem emotivně povzbuzoval svého koně. Proto si mě tentokrát víc všímali a když jsem jednou zařval, ať Jirka Chaloupka jezdí, tak se to zkrátka nelíbilo. Stál jsem na příliš viditelném místě před tribunami, ale beru to – není to nic, o čem by bylo třeba nějak diskutovat."

Liskův kolega Čestmír Olehla sice v Bratislavě žádnou sankci neinkasoval, ale jinak byly jeho nedělní pocity a postřehy velmi podobné. "Byl to docela svižný dostih a je pravda, že Klaus se pohyboval blízko špičky. V oblouku se trochu zafoukl a ten závěr už nebyl takový, jak jsem si představoval. Swakopmund přilétl jako blesk. Se třetím místem jsem spokojený, přesně to jsme potřebovali, aby se Klaus zvedl ze zimního spánku. 1400 metrů jako příprava na Velkou jarní cenu mi připadá krátká, pro takové koně jako Klaus nebo Swakopmund byla nedělní Bratislava optimální," glosoval Olehla, který podobně jako Lisek soudí, že vítězný Teddy Ready by do budoucna mohl být nebezpečným soupeřem pro české tříleté i na vytrvaleckých distancích.

Co se týká Klause, podle všeho bude letos tříletou jedničkou stáje Wrbna Racing. "Je to naprostý flegmatik, v práci pro něj nemám koně, který by ho dokázal přinutit k většímu vypětí. Míle na něj bude určitě krátká a třídově ho hodnotím vysoko, takže jestli se ptáte na proutěnou tříletých v Meranu, tak tam asi Klause hned tak neuvidíme. Jako syna Japea jsme ho sice kupovali s výhledem na skoky, ale brzká překážková kariéra ho nečeká. Vždyť v klasických dostizích přibyly zajímavé peníze, to pro nás určitě je zajímavé..." dodal Olehla.

(zdroj: http://derby.bloguje.cz)