Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČERVEN, ČERVENEC, SRPEN 2008

30. 8. 2008

Lisek je s testem spokojen

02.06.2008

... Optimistou je ale i Michal Lisek, který byl samozřejmě spokojen především s Ave Ransomem (na snímku). „Bylo na něm vidět, že mu chybí dostih, ale v rámci možností předvedl solidní výkon, a já jsem spokojen. Možná měl v průběhu jít do Dicka Morrise trochu důrazněji, ale jinak ho Iva Miličková odjezdila kvalitně a náš cíl se tímhle startem určitě splnil. Pokud jde o Swakopmunda, zkoušeli jsme dnes novou taktiku, a ta se příliš neosvědčila, myslím ale, že ani on v dostihu nijak nezklamal a nemá se za co stydět. V derby to navíc může být zase jinak, a věřím, že pro něj lépe...“

***

Palík a Miličková na České derby

10.06.2008

Minimálně dva „zahraniční“ žokejové by měli být k vidění v Praze příští neděli při Českém derby. Jednoho z koní trenéra Michala Liska pojede – stejně jako ve Velké červnové ceně – v Británii momentálně působící Iva Miličková. Ve Velké červnové ceně jezdila Ave Ransoma, momentálně ale dosud není rozhodnuto, zde se vrátí do jeho sedla, nebo zda obsadí sedlo druhého koně stáje CK Martin Tour-Swakopmunda. Jistého jezdce by měl ale mít svěřenec Jaroslava Drlíka Lucky Horse. Na něj by měl z Německa přijet žokej Jiří Palík.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Lisek: O jezdcích rozhodl los

17.06.2008

Za vyrovnané považuje ambice tandemu svých svěřenců na startu nedělního Českého derby trenér Michal Lisek. „Swakompund letos neměl tak dobré průběhy dostihů a je to typově docela jiný kůň než Ave Ransom, ale jejich kvalita je srovnatelná. Pokud budou oba do třetího místa, budu s letošním derby docela spokojen,“ říká s nadsázkou Lisek, který za spolufavority derby považuje Budapeste, Teddy Readyho a také Magic Slippera. „Pokud jde o Dicka Morrise, řekl bych, že 2400 metrů už na něj bude dlouhých,“ dodává Lisek na adresu soupeřů.
V sedle Ave Ransoma nakonec Lisek nominoval Jiřího Chaloupku, do sedla Swakopmunda „Britku“ Ivu Miličkovou – přesto, že ve Velké červnové ceně tito jezdci seděli obráceně. Důvod změny? „Otázku kterého jezdce na kterého koně jsme řešili dlouho, a nakonec ji pan majitel nechal v rozhodující fázi na mě.A tak jsem si hodil korunou, Jirka Chaloupka u toho byl. Připadl mu Ave Ransom.“ Ten je po třetím místě z Velké červnové považován za šancovějšího koně z Liskova tandemu...

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Lisek: Ave Ransom zůstává ve hře o Oblouk

05.07.2008

Mezi koňmi, kteří „odnesli“ tvrdou chuchelskou dráhu při Českém derby zdravotními problémy, nechyběl ani mohutný Ave Ransom, který je přihlášen i do podzimní Ceny Vítězného oblouku. Další plány s hřebcem jsou proto momentálně ne zcela jasné, jak potvrzuje trenér Michal Lisek. „Mohutným koním tvrdá dráha nesvědčila, z derby se vrátil pěkně „zdrbaný“. Ale veterinární prohlídky dnes signalizují, že se mu nestalo nic vážnějšího, a naznačují možnost návratu na dráhu poměrně brzy.“ Lisek si zatím netroufá odhadovat, zda se tak stane v St. Leger, kam je Ave Ransom také hlášen, anebo v jiném, případně i zahraničním startu. Vůle vyzkoušet start v Paříži zůstává, když by se to nestalo letos, tak v příštím roce…“ Prozatím však Ave Ransom zůstává na přihláškách pro český St Leger, a trenér s ním nyní vyčkává na okamžik, kdy se mohutný hřebec opět vrátí do plné tréninkové zátěže

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Lisek: Do Mostu na zkušenou

10.07.2008

V sobotním mosteckém vrcholu i v nedělní Bratislavě má svá želízka v ohni trenér Michal Lisek. Do mostecké Ceny Jockey Clubu posílá Lorda Silvana, do Slovenského derby míří se Swakopmundem. A s jakými záměry?
„Lorda Silvana do Mostu jedeme vyzkoušet, jak se mu bude zamlouvat zdejší dráha,“ konstatuje Lisek. „Je v dobré pohodě, a já bych rád, aby v dalších startech dokázal, že se může znovu vypravit třeba do Francie. Konkurence je kvalitní, takže to bude zajímavý dostih. Pokud by se mu ovšem v Mostu nezamlouvalo, je přihlášen i o týden později do karlovarské Lázeňské míle, dodává Lisek na účet Lorda Silvana.
Pokud jde o účast ve Slovenském derby, poněkud nečekaně do sedla Swakopmunda opět z Británie dorazí Iva Miličková. Důvod? „Běhá nám také My Dragon, a tu by s předepsanou váhou Jiří Chaloupka neujezdil. A protože navíc mají dostihy v Tochovicích, dohodli jsme se takto, Miličková v českém derby Swakopmunda odjezdila dobře, a jistě odvede dobrou práci i v Bratislavě.“
Pokud jde o samotné Swakopmundovy ambice, u nich je Lisek střízlivý. „Bratislavskou dráhu má raději než pražskou, ale derby je vždycky trochu o štěstí, a soupeři jsou velmi kvalitní. Pokud se nedostane do problémů, mohlo by to ale být dobré, z pražského dostihu se zotavil brzy a pracoval dobře, takže jsem na neděli zvědav.“ Pokud jde o My Dragon, i před oficiální velerychlý čas z Chuchle zůstává trenér nohama na zemi. „Ten čas neberu vážně, mezi elitu sprinterů se jde seznámit s prostředím, a odvést co nejlepší výkon,“ říká Michal Lisek.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

Měření sil Paldoxe a Torluse patřila loni k ústředním bodům mostecké sezóny. Letos k jejich souboji poprvé dojde v sobotní hlavní mostecké jízdě - Zlatém poháru SIAD - Ceně Jockey Clubu ČR. Šestiletý Paldox (kurz na vítězství 2,5:1) zatím nad o rok starším Torlusem (3:1) vede 2:0. Pořadím v čelní části výsledkové listiny však mohou zamíchat i další koně. Mezi nimi určitě má nemalé ambice loňský vítěz Velké jarní ceny Lord Silvano (5,5:1) a zajímavé bude také sledovat, kam se po velmi dobrém šestém místu v derby zařadí Lucky Horse (6:1). Specifická mostecká dráha sedí vždy Dandysovi (8:1)a také Sedarovi (7:1). A bez ambicí není ani Alain (8:1), zatímco druhý zástupce majitele a trenéra Jozefa Rosiny Arbeccar (12:1) by podle letošních výsledků stačit na nejlepší neměl, stejně jako tříletí The Joe MCardle (10:1) a Shaakey (14:1). Naopak do skvělé formy se dostává devítiletý Ixos (8:1), který minule zdecimoval dvojkovou konkurenci v Chuchli o 15 délek.  

(zdroj: www.fitmin.cz)

***

Baden-Baden láká české majitele

24.07.2008

Zářijový mítink v Baden-Badenu by mohl být svědkem startu hned čtyř českých koní v tamních listed dostizích. Najdeme mezi nimi i aktuálně nejlépe hodnoceného koně v českém tréninku Blue Corala (Grand Lodge), který je hlášen do Preis von Schlenderhan (L, 1600 m, 25.000 euro), které se poběží třetího září. Mezi přihlášenými jsou i koně s GAG nad 90 kilogramů včetně letos v listed vítězného a loni dvakrát v Gr.3 prvního Mharadono. V Baden-Badenu by se měla představit i Hanover Lady (Dashing Blade), pro níž majitel vybral Baden-Baden Cup (L, 1200 m, 3+ kl., 25.000 euro). Do stejného dostihu je hlášena i My Dragon (Royal Dragon). Jejího stájového kolegu Swakopmunda (Golan) najdeme na přihláškách do Preis des Casino Baden-Baden, listed dostihu na 1600 metrů o 25 tisíc euro. Do stejného dostihu je hlášen i slovenský Ypsillon King.

(zdroj: www.fitmin.cz)

Merano: Do boje i na rovinách

01.08.2008

Poměrně netradiční rovinovo – překážková sestava z České republiky míří na dostihový mítink v italském Meranu. V neděli se totiž v dostihu dvouletých na 1600 metrů představí trio českých zástupců: Arcibaldo Čestmíra Olehly a dvojice trenéra Liska Trymerous a Martin´s Tour. Ve dvanáctihlavé konkurenci nastoupí trio především s cílem absolvovat životní premiéru na italské dráze s vyhlídkami na další možné potenciální starty. Na překážkách míří početná sestava kvalitních českých skokanů do Premio Zivago na 3300 m o 18000 eur. Představí se tu Charccari, Mildred, Jaady, Priory Bay a Silverstone – koně trénovaní v Česku tak tvoří plnou polovinu startovní listiny. 3550 m dlouhá steeplechase v úvodu programu v Meranu představí z českých koní tandem Pelias – Dunka.

(Zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Lisek: Lord Silvano potřebuje silového jezdce

22.08.2008

Nedělní mostecké dostihy uvidí v hlavním dostihu v sedle Lorda Silvana premiéru žokeje Jana Ráji. Na žokejský titul útočící Jiří Chaloupka jako předchozí stálý partner Lorda Silvana jede Sedara. Na důvod změny jsme se zeptali trenéra Jana Liska: „Na téhle změně jsme se dohodli i s Jirkou, jemuž Sedar v boji o šampionát bude zřejmě víc vyhovovat. Lord Silvano je takový paličák, že potřebuje silového žokeje, a Jan Rája mu proto může vyhovovat. Jsem zvědav, jak si budou rozumět, ale mohlo by to být dobré,“ uvažuje Lisek. Jiří Chaloupka nadále zůstává první jezdeckou volbou v jeho stáji pro všechny ostatní koně, s Lordem Silvanem je však momentálně situace otevřená. Možná už v Mostu Lisek najde její řešení…

(zdroj: www.paddock-revue.cz)

***

Lisek. S trojicí do Badenu

30.08.2008

S trojicí koní nabral v pátečních večerních hodinách směr na Baden Baden trenér Michal Lisek. Trymerous a Swakopmund se představí již o víkendu, My Dragon si počká ještě do příštího týdne. Lisek ovšem zvolil kvůli klisninu temperamentu tento formát přepravy, aby klisna byla – pokud možno – v klidu. „Jede s Trymerousem, aby měla při cestě společnost, a v Baden Badenu si d dalšími dvěma zapracuje. V jejím případě bude dostih samotný až druhým otazníkem, tím prvním bude, zda vůbec vstoupí do boxů.“ Pokud jde o Trymerouse, s tím si trenér velké naděje nedělá, zato Swakopmundovi poměrně věří. „Samozřejmě vím, že německé listed je velmi kvalitním dostihem, ale z našich koní věřím Swakopmundovi nejvíc, není koněm, který by v Německu měl udělat ostudu,“ domnívá se Lisek.

(zdroj: www.paddock-revue.cz)